Źródło Ciepła i Chłodu

To nie lada wybór, dla wielu Inwestorów!? Czym ogrzać swój dom? Okazuje się to sprawą nie tylko gustu, ale przede wszystkim ekonomi. Przy niestabilnym rynku paliw kotłownie musiały by być modernizowane średnio co 6 lat. Jedno jest pewne: ogrzewać trzeba, a to kosztuje!

Pytanie o rozmiar naszej kieszeni i strategię ekonomiczną. To, co jest najtańsze na początku, bywa droższe w eksploatacji. Wydatek jednorazowy naprzeciw systematycznym kosztom. Każdy z nas szuka złotego środka.

Piec Uniwersalny

Piec, w którym spalać można różne surowce – węgiel, ekogroszek, pelet, miał no i…. śmieci. Obsługa tego urządzenia niestety wymaga wysiłku, miejsca i nieustannego czyszczenia. Kotły na paliwo stałe wysokiej jakości do najtańszych nie należą. Naturalnie w wielu przypadkach takie rozwiązanie  jest i skuteczne i opłacalne.

Piec Gazowy

Dobrym pomysłem jest piec na gaz ziemny. Pod warunkiem, że przy naszej działce przechodzi rura gazowa. Ceny dobrych urządzeń zaczynają się już od 4500 zł. Przy energoo-szczędnie wykonanej instalacji domowej i wykorzystaniu podwyższonej sprawności urządzenia, dzięki zjawisku kondensacji realny koszt zimowego miesiąca dla domu ok 160m2, to nawet 500 zł.

Świetnym rozwiązaniem jest…

POMPA CIEPŁA – przez wielu niesłusznie lekceważone. Wokół tych maszyn urosło wiele mitów. Opinie internetowe, często nie poparte, ani wiedzą, ani doświadczeniem, mieszają nam w głowach. Na szczęście skutecznie powiększa się rzesza użytkowników tego niezwykle przyjaznego źródła ciepła.

Przy dość skutecznym połączeniu mechaniki, termodynamiki i elektroniki, Pompy Ciepła ogrzewają i chłodzą wszelakie obiekty począwszy od pojedynczych mieszkań, przez domy, aż do budynków przemysłowych i użyteczności publicznej. Powiedzmy sobie jasno, że problem nie leży w efektywności tych urządzeń, ale w inteligentnym ich zastosowaniu.

Przy instalacji niskotemperaturowe, efektywne izolacji energooszczędnej nasze koszty ogrzewania przy standardowych 140 m2 nawet do 300zł w zimowych warunkach. W większości przypadków może być tylko lepiej.